Wel of niet afgekeurd?

Hoe worden de grasvelden gekeurd....

In deze regenachtige weken is de meest gestelde vraag na alle corona perikelen: ”Gaat de voetbal nog door...”. Om jullie een inzicht te geven deel ik graag hoe deze beslissing tot stand komt. De hele week door worden de velden in de gaten gehouden door ons zelf en door AH Vrij, die namens de Gemeente Westland verantwoordelijk is voor (bijna) al het groenonderhoud op de sportvelden. Een algehele afkeuring komt eigenlijk, door de komst van de kunstgrasvelden, zelden voor. Alleen bij sneeuw en vorst eigenlijk, want dan kan ook het kunstgras worden afgekeurd, omdat het te glad wordt.  Wat nu als het veel heeft geregend? Bij twijfel komt altijd Jan van Galen, die de mooie titel van consul via de eigenaar van de velden de gemeente Westland en de KNVB heeft gekregen, om klokslag 07.00 op KMD en keurt samen met mij of in veel gevallen Ruud Fidder veld 1 en 2. Is het goed en wordt er geen of weinig regen verwacht, dan keuren we in overleg de velden goed. Maar wat nu bij twijfel of als het gaat regenen?  Dat blijft altijd een lastige beslissing, want ondanks dat we veel info hebben ( zie boven), blijft het mensenwerk. Uitgangspunt is en blijft, we voetballen zo lang het kan, maar als wij denken dat de velden ernstig beschadigd worden, met gevolgen voor de rest van het seizoen bijvoorbeeld, dan kan het zijn dat we toch besluiten het af te keuren. Ook is er nog de optie voor een herkeuring om 12.00 bijvoorbeeld. De beslissing wordt daarna gecommuniceerd via de website en sportlink, zodat wanneer de meesten uit hun warme nestje kruipen de informatie beschikbaar is. Eventuele aanpassingen in de planning op basis van voorrang ( A en B categorie, competitie of vriendschappelijk) worden daarin meegenomen. We doen ons best, maar we vragen begrip voor als we er een keer naast zitten. ’Don’t shoot the messenger en zeker niet de weerman.... want ook die wil altijd dat er gevoetbald wordt, als het mogelijk is. 

 

De weerman.

2020-10-09_13-35-15 2020-10-09_13-35-15
2020-10-09_14-14-37 2020-10-09_14-14-37